Er is een verhoogde kans op natuurbrand. Ga voorbereid de natuur in en lees hier wat jij kunt doen.

Wervingscampagne 'Brandweerwerk is levenswerk' gestart

Op 11 april 2023 start de wervingscampagne ‘Brandweer is Levenswerk’. De campagne duurt tot 27 april 2023.

Doel

Het doel van de campagne is het werven van nieuwe brandweercollega’s, waarbij de communicatieboodschap is: trots, familieband, aangevuld met noodzaak en maatschappelijk belang. Op de pagina 'Werken bij de brandweer: dit moet je weten' wordt uitgelegd waar je rekening mee moet houden als je brandweervrouw of -man wilt worden. 

Video's en foto's

Door de inzet van drie wervingsvideo’s op sociale media, deze website en intranet, gecombineerd met gebruik van campagnebanners bij events gaan we voor dat doel.

De afgelopen weken zijn er drie wervingsvideo’s en foto-shoots gemaakt. Maak kennis met het werk bij de brandweer van Gina Godamoradpoer (vrijwilliger/beroeps), Bianca Bakker-Den Hartog (vrijwilliger) en Jasper Hellwig (vrijwilliger). Bekijk hieronder de video met Gina.

Het laatste nieuws

Jaarbeeld GHOR 2025

2 juli 2026
Wat doet de GHOR eigenlijk? En waarom merkt de gemiddelde persoon daar zo weinig van? In ons Jaarbeeld GHOR Utrecht 2025 krijg je een kijkje achter de schermen van de organisatie die de medische hulp coördineert bij rampen en crises variërend van grote incidenten tot langdurige verstoringen.

‘Meest Rampzalige Campagne’ roept inwoners op zich voor te bereiden

24 juni 2026
De Veiligheidsregio Utrecht (VRU) en de gemeente Vijfheerenlanden hebben woensdag 24 juni de ‘Meest Rampzalige Campagne’ gelanceerd. Een regionale doorvertaling van de landelijke Denk Vooruit campagne. Met de campagne wil de VRU, en de betrokken Utrechtse gemeenten, inwoners aanzetten om zich beter voor te bereiden op noodsituaties zoals langdurige stroomuitval.

Meldkamer test inzet drones bij incidenten in Veenendaal

22 juni 2026
De Meldkamer Midden-Nederland start een pilot met drones bij incidenten op vijf bedrijventerreinen in Veenendaal. Tijdens de pilot zijn livebeelden van een drone direct beschikbaar voor de meldkamer en voor uitrukkende eenheden van brandweerpost Veenendaal. Zo ontstaat sneller zicht op de situatie ter plaatse.