Werkgroep ketencommunicatie bij stroomuitval van start

24 april 2026

Eind maart organiseerde de GHOR een eerste werkgroep over ketencommunicatie bij stroomuitval. Samen met partners uit de acute zorgketen is gesproken over een realistisch scenario: langdurige uitval van stroom en communicatiemiddelen, met grote impact op de zorgcontinuïteit.

De belangrijkste conclusie: bij beperkte uitval blijft de keten functioneren, maar bij een volledige black-out is een gezamenlijke, vooraf afgestemde werkwijze essentieel. Er is nog werk te doen, onder andere op het gebied van duidelijke communicatielijnen, (offline) bereikbaarheid en verdere versterking van de eigen continuïteitsplannen van organisaties.

De komende periode werken de GHOR en partners aan een eenduidige regionale aanpak voor communicatie bij uitval, met een combinatie van digitale, telefonische en fysieke afstemming. De GHOR vervult hierbij een verbindende rol tussen zorg, veiligheid en bestuur en zorgt voor overzicht in de keten.

Het laatste nieuws

Natuurbrandseizoen begonnen en vraagt om extra alertheid van iedereen

23 april 2026
Het natuurbrandseizoen is begonnen. Door langere periodes van droogte neemt de kans op natuurbranden toe, ook in de regio Utrecht. Brandweer, terreinbeheerders, gemeenten en andere partners werken intensief samen om natuurbranden te voorkomen en de gevolgen te beperken. Daarbij is ook de alertheid van inwoners en bezoekers van belang.

VRU schaft nieuwe haakarmvoertuigen en waterwagens aan

8 april 2026
De Veiligheidsregio Utrecht heeft een contract getekend voor de levering van een nieuwe serie haakarmvoertuigen en waterwagens. De opdracht gaat naar Motus Group B.V., in samenwerking met Bakker Bedrijfswagens, Schmitz Feuerwehrtechnik en HIAB Nederland.

Samen werken aan weerbare zorg: GHOR-symposium over uitval van drinkwater

1 april 2026
Wat gebeurt er als zorginstellingen plotseling zonder drinkwater zitten? In Nederland lijkt dat ondenkbaar, maar juist daarom is het belangrijk om erover na te denken. Tijdens het jaarlijkse symposium voor de niet-acute zorg bracht de GHOR zorgorganisaties uit de regio samen om kennis te delen en zich voor te bereiden op mogelijke verstoringen van de drinkwatervoorziening. Het symposium stond dit jaar volledig in het teken van uitval of verstoring van drinkwater. Het gesprek ging over recente incidenten, mogelijke risico’s en praktische manieren om samen beter voor te bereiden op een daadwerkelijke crisis.