
VRU gaat kosten niet-spoedeisende liftopsluitingen doorbelasten
3 november 2025
De Veiligheidsregio Utrecht gaat de kosten voor inzetten bij niet-spoedeisende liftopsluitingen doorbelasten aan liftbedrijven. Te vaak moet de VRU uitrukken als ‘storingsdienst’, terwijl de verantwoordelijkheid bij storingen bij liftbedrijven ligt.
De brandweer blijft direct en zonder kosten uitrukken wanneer sprake is van een gevaarlijke of medische spoedeisende situatie. Bij een niet spoedeisende melding blijft de brandweer uitrijden wanneer de storingsmonteur te ver weg is, echter zal voortaan een vergoeding worden gevraagd aan het liftbedrijf.
De nieuwe werkwijze gaat in per 1 december 2025.
Het laatste nieuws
7 september maandelijkse sirenetest
6 september 2026
Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur worden alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Zo ook op maandag 7 september. De sirenes worden iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden.
Brandweer Veiligheidsregio Utrecht helpt bij natuurbrand in Noord-Limburg
4 augustus 2026
Brandweercollega’s van de Veiligheidsregio Utrecht zijn met speciale natuurbrandvoertuigen van het type CCFM ingezet voor de bestrijding van de grote natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg.
3 augustus maandelijkse sirenetest
3 augustus 2026
Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur worden alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Zo ook op maandag 3 augustus. De sirenes worden iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden.