
Video: de eerste opvang van Oekraïense vluchtelingen in de Jaarbeurs in Utrecht
19 september 2022
Vanwege de oorlog in Oekraïne zijn veel mensen op de vlucht. De VRU helpt hen, door hen tijdelijk op te vangen in de Jaarbeurs en een goede opvangplek voor hen te zoeken in een gemeente. Daarnaast helpt de VRU de gemeenten in de provincie Utrecht met menskracht en middelen om deze opvang naast hun normale dienstverlening te kunnen bieden.
Paul van Koppen, Locatiemanager Opvang Jaarbeurs, vertelt in onderstaande video meer over de eerste opvang van Oekraïense vluchtelingen in de Jaarbeurs in Utrecht:
Het laatste nieuws
RTV Utrecht en Veiligheidsregio Utrecht vernieuwen afspraken over calamiteitenzender
5 oktober 2026
Op 5 oktober 2026 hebben de Veiligheidsregio Utrecht en de regionale publieke omroep RTV Utrecht een vernieuwd samenwerkingsconvenant ondertekend. Hiermee is de radiozender van RTV Utrecht, Radio M Utrecht, als regionale calamiteitenzender opnieuw bevestigd als belangrijk onderdeel van communicatie bij crises en noodsituaties.
Geen luchtalarmtest in Veiligheidsregio Utrecht
5 oktober 2026
Op maandag 5 oktober is om 12:00 uur geen luchtalarmtest geweest in de gehele Veiligheidsregio Utrecht.
7 september maandelijkse sirenetest
6 september 2026
Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur worden alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Zo ook op maandag 7 september. De sirenes worden iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden.