
Pim van der Bruggen herdacht
21 november 2021
Vandaag, op zondag 21 november, is het een jaar geleden dat onze zeer gewaardeerde brandweer-collega Pim van der Bruggen overleed tijdens een brandweerinzet in Den Dolder.
Hoofd Repressie Frank van der Meer legde vandaag namens alle collega’s van de VRU een rouwboeket neer bij het brandweermonument in Schaarsbergen ter herinnering aan Pim.
Pim zijn naamplaatje is in mei van dit jaar op het brandweermonument bijgeplaatst, zodat hij altijd bij de brandweer en de VRU in herinnering blijft.
Op deze trieste dag wensen wij de nabestaanden en betrokken collega’s veel sterkte toe. Onze gedachten gaan naar hen uit.
Het laatste nieuws
4 mei geen maandelijkse sirenetest
4 mei 2026
Normaal worden elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Op herdenkings- en feestdagen niet.
Werkgroep ketencommunicatie bij stroomuitval van start
24 april 2026
Eind maart organiseerde de GHOR een eerste werkgroep over ketencommunicatie bij stroomuitval. Samen met partners uit de acute zorgketen is gesproken over een realistisch scenario: langdurige uitval van stroom en communicatiemiddelen, met grote impact op de zorgcontinuïteit.
Natuurbrandseizoen begonnen en vraagt om extra alertheid van iedereen
23 april 2026
Het natuurbrandseizoen is begonnen. Door langere periodes van droogte neemt de kans op natuurbranden toe, ook in de regio Utrecht. Brandweer, terreinbeheerders, gemeenten en andere partners werken intensief samen om natuurbranden te voorkomen en de gevolgen te beperken. Daarbij is ook de alertheid van inwoners en bezoekers van belang.