Pim van der Bruggen herdacht tijdens nationale brandweerherdenking

21 juni 2021

Afgelopen zaterdag werd voor de tiende keer landelijk stilgestaan bij de moed en daadkracht van de brandweercollega’s die zijn omgekomen tijdens de uitoefening van het vak tijdens de nationale brandweerherdenking.

Demissionair Minister van Justitie en Veiligheid, Ferd Grapperhaus, was een van de sprekers tijdens de ceremonie bij het nationaal brandweermonument in Schaarsbergen. In zijn toespraak schonk hij speciale aandacht aan het overlijden van onze brandweercollega Pim van der Bruggen uit Den Dolder.

De ceremonie in Schaarsbergen vond net als vorig jaar in verband met de coronamaatregelen in aangepaste vorm plaats en was digitaal te volgen. Je kunt de ceremonie hier terugkijken.

 

Het laatste nieuws

Minister bezoekt Utrechtse Heuvelrug voor gesprek over natuurbrandbeheersing

6 mei 2026
Vanochtend bracht minister Van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) een werkbezoek aan natuurgebied boswachterij Leersum. Het bezoek stond in het teken van het toenemende natuurbrandrisico in Nederland. Tijdens het gesprek met betrokken partijen was aandacht voor de huidige voorbereidingen, de regionale samenwerking en wat nodig is om natuurbranden zoveel mogelijk te voorkomen, te beheersen en te bestrijden.

4 mei geen maandelijkse sirenetest

4 mei 2026
Normaal worden elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Op herdenkings- en feestdagen niet.

Werkgroep ketencommunicatie bij stroomuitval van start

24 april 2026
Eind maart organiseerde de GHOR een eerste werkgroep over ketencommunicatie bij stroomuitval. Samen met partners uit de acute zorgketen is gesproken over een realistisch scenario: langdurige uitval van stroom en communicatiemiddelen, met grote impact op de zorgcontinuïteit.