Gebouw Meldkamer Midden Nederland

Nieuwe Meldkamer Midden-Nederland in gebruik genomen

5 juni 2025

De nieuwe gezamenlijke meldkamer voor de regio Midden-Nederland is in gebruik genomen. Vanuit het nieuwe gebouw aan de Groest in Hilversum worden vanaf nu alle 112-meldingen uit de provincie Flevoland, Utrecht en de Gooi- en Vechtstreek behandeld.

Vanaf 4 juni worden alle 112-meldingen uit de regio’s Flevoland, Utrecht en de Gooi en Vechtstreek afgehandeld vanuit de nieuwe gezamenlijke meldkamer in Hilversum. De meldkamers in Utrecht en Lelystad zijn daarmee samengebracht op één moderne locatie aan de Groest. De meldkamers in Lelystad en Utrecht waren verouderd. In deze nieuwbouw heeft de meldkamer een ruime, prettige werkomgeving die ook technisch gezien voorbereid is op de toekomst. De nieuwe meldkamer huisvest centralisten van politie, brandweer, ambulancezorg (RAV) en calamiteiten coördinatoren (Caco’s) van de veiligheidsregio’s. Deze samenwerking onder één dak zorgt voor snellere afstemming en betere hulpverlening in crisissituaties.

Landelijke samenwerking
De locatie in Hilversum is de laatste van tien meldkamers in Nederland die is aangesloten op het Landelijke Meldkamernetwerk, beheerd door de Landelijke Meldkamer Samenwerking (LMS). Dit netwerk verbindt alle meldkamers, waardoor bij grote drukte of incidenten meldingen automatisch kunnen worden overgenomen door andere locaties. Dit garandeert dat hulpverlening via 112 altijd beschikbaar blijft – waar en wanneer die ook nodig is. Met de ingebruikname van de meldkamer in Hilversum is Midden-Nederland verzekerd van een toekomstbestendige, efficiënte en goed bereikbare noodhulpstructuur.

Het laatste nieuws

RTV Utrecht en Veiligheidsregio Utrecht vernieuwen afspraken over calamiteitenzender

5 oktober 2026
Op 5 oktober 2026 hebben de Veiligheidsregio Utrecht en de regionale publieke omroep RTV Utrecht een vernieuwd samenwerkingsconvenant ondertekend. Hiermee is de radiozender van RTV Utrecht, Radio M Utrecht, als regionale calamiteitenzender opnieuw bevestigd als belangrijk onderdeel van communicatie bij crises en noodsituaties.

Geen luchtalarmtest in Veiligheidsregio Utrecht

5 oktober 2026
Op maandag 5 oktober is om 12:00 uur geen luchtalarmtest geweest in de gehele Veiligheidsregio Utrecht.

7 september maandelijkse sirenetest

6 september 2026
Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur worden alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Zo ook op maandag 7 september. De sirenes worden iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden.