Logo van de Veiligheidsregio Utrecht

Nieuwe huisstijl voor Veiligheidsregio Utrecht

2 oktober 2023

Vandaag presenteert de Veiligheidsregio Utrecht (VRU) haar nieuwe logo en bijbehorende huisstijl. Met deze nieuwe huisstijl gaat de VRU met de tijd mee en wordt voldaan aan alle eisen met betrekking tot digitale toegankelijkheid.

Als logo is gekozen voor een schild als klassiek symbool voor veiligheid. Het logo heeft een eenvoudige en herkenbare vorm, waarbij de vierkanten verwijzen naar de verbondenheid met de provincie Utrecht. Daarbij is voor de kleur rood gekozen, dat staat voor alertheid.

Op de meest prominente plaatsen, zoals de website en social mediakanalen, is het logo inmiddels te zien. Het jaar 2024 wordt gebruikt om het nieuwe logo en de nieuwe huisstijl stapsgewijs verder binnen de gehele organisatie door te voeren.

Het laatste nieuws

Samen werken aan weerbare zorg: GHOR-symposium over uitval van drinkwater

1 april 2026
Wat gebeurt er als zorginstellingen plotseling zonder drinkwater zitten? In Nederland lijkt dat ondenkbaar, maar juist daarom is het belangrijk om erover na te denken. Tijdens het jaarlijkse symposium voor de niet-acute zorg bracht de GHOR zorgorganisaties uit de regio samen om kennis te delen en zich voor te bereiden op mogelijke verstoringen van de drinkwatervoorziening. Het symposium stond dit jaar volledig in het teken van uitval of verstoring van drinkwater. Het gesprek ging over recente incidenten, mogelijke risico’s en praktische manieren om samen beter voor te bereiden op een daadwerkelijke crisis.

Pilot in Utrecht: hoe blijf je bereikbaar als alles uitvalt?

26 maart 2026
Op 8, 10 en 11 december testten de Gemeente Utrecht en de Veiligheidsregio Utrecht hoe we hulpverlening draaiend houden als stroom en communicatie uitvallen. In deze pilot onderzochten we de samenwerking tussen een Noodsteunpunt (NSP), in de wijk en een Coördinerend Punt (CP), voor communicatieverkeer op afstand.

2 maart maandelijkse sirenetest

2 maart 2026
Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur worden alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Zo ook op maandag 2 maart. De sirenes worden iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden.