Advertentie van Nederland valt uit

Landelijke actiedag: Nederland valt uit!

17 november 2025

Vandaag vindt de landelijke actiedag ‘Nederland valt uit!’ plaats. Op veel verschillende plekken worden mensen vandaag verrast, met de boodschap: ‘NL valt uit! Ben jij voorbereid op een noodsituatie?’ Op deze dag vragen de Rijksoverheid, gemeentes, veiligheidsregio's en allerlei andere organisaties aandacht voor het voorbereiden op dit soort noodsituaties.

In Nederland hebben we bijna altijd stroom, water en internet. Maar bij een noodsituatie kan dit ineens wegvallen. Hulp kan dan even op zich laten wachten. Daarom is het slim om goed voorbereid te zijn. Dat vraagt actie van iedereen: van de overheid, maar ook van jou en je omgeving.

En dat is belangrijk, want we weten uit onderzoek dat mensen die zich goed voorbereiden zich veiliger voelen, zelf meer controle hebben tijdens een noodsituatie en makkelijker terugveren naar een normale samenleving.

Hoe goed ben jij voorbereid?
In drie stappen kan jij je voorbereiden op een noodsituatie. Je hoeft niet alles tegelijk te doen. Het is wel belangrijk dat je nu begint. Wat jij vandaag doet, maakt ons morgen sterker.

Stap 1: Maak een noodpakket
Stap 2: Maak een noodplan
Stap 3: Praat met elkaar en help elkaar

Kijk voor meer informatie op www.denkvooruit.nl.

Het laatste nieuws

Minister bezoekt Utrechtse Heuvelrug voor gesprek over natuurbrandbeheersing

6 mei 2026
Vanochtend bracht minister Van Essen van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) een werkbezoek aan natuurgebied boswachterij Leersum. Het bezoek stond in het teken van het toenemende natuurbrandrisico in Nederland. Tijdens het gesprek met betrokken partijen was aandacht voor de huidige voorbereidingen, de regionale samenwerking en wat nodig is om natuurbranden zoveel mogelijk te voorkomen, te beheersen en te bestrijden.

4 mei geen maandelijkse sirenetest

4 mei 2026
Normaal worden elke eerste maandag van de maand om 12.00 uur alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Op herdenkings- en feestdagen niet.

Werkgroep ketencommunicatie bij stroomuitval van start

24 april 2026
Eind maart organiseerde de GHOR een eerste werkgroep over ketencommunicatie bij stroomuitval. Samen met partners uit de acute zorgketen is gesproken over een realistisch scenario: langdurige uitval van stroom en communicatiemiddelen, met grote impact op de zorgcontinuïteit.