Elektrische nieuwe dienstauto VRU

26 augustus 2021

De VRU heeft voor het eerst een elektrische dienstauto. Dit wordt de eerste brandweer dienstauto in Nederland in een Volkswagen ID.3 versie. 

Met een bereik van 400 elektrische kilometers is de ID.3 een stuk zuiniger dan de dienstauto die we nu gebruiken. In de toekomst is het de bedoeling dat de VRU meer van dit soort elektrische voertuigen aanschaft als vervanging voor de huidige ondersteunende dienstauto’s. De VRU wil graag bijdragen aan een duurzame, gezonde en veilige samenleving. Het aanschaffen van een energiezuinige auto past hierbij. 

Regelmatig zijn wij op zoek naar monteurs om onze voertuigen te onderhouden. Toevallig hebben wij op dit moment een vacature: monteur en inventaris openstaan. Lijkt dit je wat? Neem dan een kijkje op ons vacatureplatform.

Het laatste nieuws

Oefening Dubbelspoor: samen voorbereid op grootschalige calamiteiten

3 november 2026
Meer dan zeshonderd medewerkers van militaire en civiele hulpdiensten oefenden op 31 oktober tijdens de oefening ‘Dubbelspoor’ hoe zij bij grootschalige calamiteiten grote aantallen gewonden gelijktijdig kunnen opvangen en behandelen. De GHOR, het Calamiteitenhospitaal en Defensie organiseerden de oefening, waaraan diverse partners meewerkten.

2 november maandelijkse sirenetest

2 november 2026
Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur worden alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Zo ook op maandag 2 november. De sirenes worden iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden.

Grote oefening bij het Calamiteitenhospitaal op zaterdag 31 oktober

29 oktober 2026
Op zaterdag 31 oktober vindt de multidisciplinaire oefening Dubbelspoor plaats. Ook de VRU neemt hieraan deel.