Drones en onderwaterrobots: Team Digitale Verkenning vanaf 1 september operationeel
19 september 2025
Na een periode van intensieve voorbereiding, opleidingen en training is het Team Digitale Verkenning (TDV) van de VRU vanaf 1 september 2025 operationeel inzetbaar.
Voorlopig gaat dit om twee TDV-teams: TDV - water en TDV - lucht. Met de onderwaterrobots en drones van deze digitale verkenningsteams kunnen we sneller en slimmer informatie verzamelen, zodat onze collega’s aan de grond en onder water veiliger en effectiever kunnen werken.
- TDV - water gebruikt een op afstand bestuurbare onderwaterrobot (ROV) om duikteams te ondersteunen. Zo kunnen slachtoffers en objecten sneller worden opgespoord.
- TDV – lucht werkt met drones die direct beelden en warmtebeelden leveren. Dit helpt bij het in kaart brengen van branden, ongevallen, zoekacties en andere incidenten.
De inzet van beide teams is voorlopig een pilot van een jaar. Na deze pilot wordt geëvalueerd en bepaald of en hoe de VRU verder gaat met deze vorm van digitale verkenning. Meer informatie over TDV is te vinden op de website van het NIPV.
Het laatste nieuws
Samen werken aan weerbare zorg: GHOR-symposium over uitval van drinkwater
1 april 2026
Wat gebeurt er als zorginstellingen plotseling zonder drinkwater zitten? In Nederland lijkt dat ondenkbaar, maar juist daarom is het belangrijk om erover na te denken. Tijdens het jaarlijkse symposium voor de niet-acute zorg bracht de GHOR zorgorganisaties uit de regio samen om kennis te delen en zich voor te bereiden op mogelijke verstoringen van de drinkwatervoorziening.
Het symposium stond dit jaar volledig in het teken van uitval of verstoring van drinkwater. Het gesprek ging over recente incidenten, mogelijke risico’s en praktische manieren om samen beter voor te bereiden op een daadwerkelijke crisis.
Pilot in Utrecht: hoe blijf je bereikbaar als alles uitvalt?
26 maart 2026
Op 8, 10 en 11 december testten de Gemeente Utrecht en de Veiligheidsregio Utrecht hoe we hulpverlening draaiend houden als stroom en communicatie uitvallen. In deze pilot onderzochten we de samenwerking tussen een Noodsteunpunt (NSP), in de wijk en een Coördinerend Punt (CP), voor communicatieverkeer op afstand.
2 maart maandelijkse sirenetest
2 maart 2026
Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur worden alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Zo ook op maandag 2 maart. De sirenes worden iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden.