
6 november maandelijkse sirenetest
Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur worden alle 4278 sirenes (de WAS-palen) in Nederland getest. Zo ook op maandag 6 november. De sirenes worden iedere eerste maandag van de maand getest, zodat iedereen het geluid herkent bij een ramp of zwaar ongeval. Het geluid van de sirenes duurt 1 minuut en 26 seconden.
Hoe weet je of er een écht alarm is?
Wanneer de sirenes langer en meerdere malen achter elkaar loeien, is er sprake van een echte alarmering. Je moet dan direct naar binnen gaan, deuren en ramen sluiten en elektronische ventilatie uitzetten. Via radio of tv van regionale calamiteitenzenders wordt meer informatie gegeven.
Wat moet ik doen als ik de sirene niet heb gehoord?
Je kunt dit aan ons doorgeven via paraatheid@vru.nl. Vermeld hierbij de desbetreffende postcode waar je om 12.00 uur was toen de sirene afging.
NL-Alert testbericht
NL-Alert is het primaire alarmmiddel van de overheid dat Nederlanders waarschuwt en informeert over een noodsituatie. Op iedere eerste maandag van juni en december ontvangt iedereen het NL-Alert testbericht op je mobiele telefoon. Het eerstvolgende NL-Alert testbericht is op maandag 4 december rond 12 uur.
Meer informatie over de sirene
Op deze pagina van onze website tref je meer informatie over wat je moet doen als er écht sprake is van een alarmering via de sirene.
Het laatste nieuws
Connect & Empower event diversiteit en inclusie

VRU maakt afspraken over een 'great place to work'

Staatssecretaris Van der Maat (J&V) bezoek Utrechtse HUB
