Wat moet je doen als er geen water uit je kraan komt?
In Nederland komt er meestal schoon water uit de kraan. Toch kan het gebeuren dat er geen water is. Dat gebeurde op 15 februari in Zeist en Driebergen. Daar haperde de watervoorziening, wat inmiddels is verholpen. Wat moet je doen als er geen water is?
Wat je moet doen als er geen water is
- Zorg dat je voor 3 dagen water in huis hebt. Reken op 3 liter water per persoon per dag.
- Zorg dat je schone lege flessen en een jerrycan in huis hebt. Als de storing langer dan 24 uur duurt, kun je ze vullen bij de waterdistributiepunten die het waterbedrijf beschikbaar stelt.
Woon je in een flat of appartementencomplex?
Houd er dan rekening mee dat water omhoog wordt gepompt met een hydrofoor. Deze kan uitvallen nadat de watertoevoer is onderbroken of als sprake is geweest van lage druk. De beheerder van de flat kan de hydrofoor resetten. Zorg dat je weet hoe je jouw gebouwbeheerder kan bereiken.
Wat je moet doen als je geen of weinig water hebt
- Draai alle waterkranen dicht. Zo voorkom je mogelijke lekkages als je straks weer water hebt.
- Vraag de buren of zij wel water hebben.
- Controleer op de website van jouw waterbedrijf Vitens of Oase of de storing al bekend is. Zo niet, laat jouw waterbedrijf weten dat je geen water hebt.
- Als de storing langer dan 24 uur duurt dan geeft de gemeente op sommige plekken water.
Kookadvies
Het drinkwaterbedrijf geeft een kookadvies als het de kwaliteit van het drinkwater niet kan garanderen. Als dit advies voor jou geldt, krijg je een oranje of rode kaart van het waterbedrijf in de brievenbus. Je moet dan het water koken voordat je het kunt gebruiken. Het waterbedrijf laat ook weten wanneer je kan stoppen met het koken van drinkwater.
- Als je water wilt drinken, kook het dan 3 minuten vóórdat je het gaat gebruiken.
- Gebruik een pan en géén waterkoker. De waterkoker kookt het water niet lang genoeg.
- Een heet waterkraan of kokend waterkraan kun je wel gebruiken.
Meer informatie
Een overzicht van actuele waterstoringen vind je op de website waterstoring.nl. Of op de website van je drinkwaterbedrijf: Vitens of Oasen.
Het laatste nieuws
2 maart maandelijkse sirenetest
Samenwerking tussen MBO Amersfoort en Veiligheidsregio Utrecht van start
In vuur en vlam