Twee vrouwen en twee brandweerpersonen staan voor een kapotte auto en brandweervoertuigen

Open dag Brandweer Wijk bij Duurstede (100-jarig bestaan)

Brandweerpost Wijk bij Duurstede bestaat 100 jaar en viert dat door haar deuren te openen! Op en rond de post is op 19 september 2026 van alles te zien en te doen voor jong en oud!

Goed om te weten

We verwachten veel bezoekers. Kom daarom, als het kan, zoveel mogelijk lopend of op de fiets. De toegang tot het terrein en de fietsenstalling is via de Boterslootweg.

plattegrond met looproute vanaf de Botersloot naar het evenemententerrein en de fietsenstalling open dag Brandweer Wijk bij Duurstede
Looproute vanaf Boterslootweg fietsenstalling naar het evenemententerrein
Brandweerlieden buiten bij een oefening voor kringloopwarenhuis in Wijk bij Duurstede
Brandweerduikers met duikapparatuur in een oefenbassin tijdens een duikoefening

Neem een kijkje in de kazerne en op het evenemententerrein, ontmoet de brandweer en ontdek wat er allemaal komt kijken bij het brandweervak. Er is de hele dag van alles te zien en te doen, met demonstraties, brandweervoertuigen en activiteiten voor kinderen én volwassenen.

Programma

  • Stoere brandweertrucks
  • Spectaculaire demonstraties
  • Ontmoet de brandweer en stel je vragen
  • Meerijden in een brandweervoertuig
  • LEGO Incidenten City
  • Brandweerspeurtocht
  • Leuke activiteiten
  • Eten en drinken verkrijgbaar
  • …. en nog veel meer!
Brandweerlieden oefenen aan boord van een schip met een brandweervoertuig en brandslangen

Kom langs op de open dag!

Brandweerpost Wijk bij Duurstede, Hordenweg 4 & Evenemententerrein. Tijd: 10:00 – 16:00 uur. Gratis toegang. Zien we je op 19 september?
Lees meer over brandweerpost Wijk bij Duurstede
Brandweerduiker aan het wateroppervlak tijdens een duikoefening in een oefenbassin