Samen zijn we de VRU
Als VRU hebben we te maken met een veranderende omgeving die steeds meer van ons vraagt. Om hierop in te spelen hebben we samen een inspirerende en activerende ontwikkelkoers opgesteld. We hebben daarin mooie stappen gezet, zoals werken met één ondernemingsraad, een compacte directie en kortere lijnen. We zien dat het werkt en hoeveel we presteren nu we meer samen doen. Om het samenwerken meer te stimuleren, organiseren we verschillende activiteiten, zoals Tour du VRU, Najaar van de uitwisseling en Klussenbank.
Tour du VRU
Al enige tijd is het mogelijk om je in te schrijven voor de Tour du VRU. Een mooie manier om verschillende onderdelen van onze organisatie te leren kennen. En goed nieuws: de Tour du VRU wordt verlengd!
Een mooie manier om met je team aan de koude kant beter kennis te maken met de collega’s aan de warme kant. Meld je met jouw team aan voor een van de posten en we nemen contact met jou op voor het vinden van een geschikte datum.
Voor alle activiteiten geldt dat je kunt aanmelden via tourduvru@vru.nl.
Wat is er allemaal te bezoeken?
Ademluchtwerkplaats
Altijd al willen zien hoe de collega’s zorgen dat alle persoonlijke beschermingsmiddelen na een uitruk weer schoon gemaakt worden voor een volgende inzet? Hoe deze middelen veilig en gecertificeerd blijven? Waarom zelfs buitenlandse bedrijven op bezoek komen bij onze ademluchtwerkplaats? Schrijf je dan in voor een rondleiding bij de Ademluchtwerkplaats.
Teamactiviteit op een van de posten
Ook een aantal brandweerposten openen graag hun deuren. Je kunt met je eigen team kennismaken met de volgende thema’s:
Natuur: op de post Doorn
Lucht: op de post Amersfoort
Water: op de post Vinkeveen
Stad: op de post Tolsteeg/Voordorp
Pizzasessie Jezelf zijn werkt!
Wij geloven dat verschillen tussen collega’s binnen onze organisatie meerwaarde hebben. Daarom vinden we het belangrijk dat iedereen zichzelf kan zijn. Maar soms is dat best lastig. Iedereen heeft vooroordelen en een situatie bespreekbaar maken is lang niet altijd even makkelijk. Wil jij weten hoe het staat met jouw vooroordelen en hoe je zaken wel bespreekbaar kunt maken? Schrijf je dan in voor deze interactieve workshop. De workshop duurt ongeveer 2 uur en er is pizza voor iedereen.
De volgende pizzasessie vindt plaats op 9 september 2024 op post Zeist, van 18.00 tot 20.00 uur.
Najaar van de uitwisseling
Ben jij altijd al nieuwsgierig geweest naar wat jouw collega’s nu precies doen? Heb je altijd al een keer een oefening willen meemaken op een post of willen meedraaien in een 24-uurs dienst? Of wil je een keer met iemand van Risicobeheersing meelopen voor een inspectie?
Laat collega’s een dagdeel meelopen met jou en/of loop een dag mee met een collega van een andere afdeling of post tijdens het Najaar van de uitwisseling 2024!
Wij vinden dit een leuke manier om:
- meer te weten over de werkzaamheden van de verschillende afdelingen en posten;
- een kijkje in de keuken te krijgen van de andere afdelingen en posten;
- inzichten te krijgen en leren van hoe andere afdelingen en posten zaken oppakken;
- positieve energie en inspiratie te krijgen;
- ideeën op te doen en uit te wisselen;
- de samenwerking te stimuleren;
- elkaar beter te leren kennen.
Wie kan meedoen aan najaar van de uitwisseling?
Iedere medewerker van de VRU kan meedoen. Met bijgaand formulier kan je aangeven met wie of welke functie je mee wilt lopen. Dit kan een halve dag zijn, maar ook een paar uur. Heb je andere wensen? In overleg is erg veel mogelijk. De plekken zijn beperkt dus wees er snel bij!
Vind je het leuk als iemand een keer met jou meeloopt, dat kan natuurlijk ook! Stuur dan een mail naar ontwikkelteam@vru.nl. Dan zetten we dit als optie erbij.
Klussenbank
Weet jij een leuke rol of klus binnen jouw team? Stuur een e-mail naar sollicitatie@vru.nl. Op de klussenbank op intranet (intranet.vru.nl/vacatures) staan de rollen en klussen.
Heb jij zin in een extra uitdaging? Vind je het leuk om een interessante klus te doen? We bieden je de mogelijkheid om jezelf verder te ontwikkelen!
Ruimte voor talent en vakmanschap
We willen geregeld werken met rollen die naast de vaste functie kunnen worden uitgevoerd. Op deze manier bevorderen we de wendbaarheid en flexibiliteit in de organisatie, benutten we talenten, bevorderen we samenwerking en stimuleren we (loopbaan)ontwikkeling. Uiteraard geldt dit voor de medewerkers die dat graag willen. We kijken welke taken, in overleg met de leidinggevende en het team, het best passend zijn en of het ook past in de tijd. Zo geven we talent en vakmanschap de ruimte, creëren we meer samenwerking en dragen we bij aan een great place to work.
Plaats je klus op de klussenbank!
Hiervoor hebben we de klussenbank opgezet. We zijn al begonnen en kijken ernaar uit om het proces rondom deze klussenbank in de toekomst nog verder te verbeteren. Je kunt een klus of rol plaatsen voor een activiteit binnen de VRU of reageren als een klus of rol jou leuk lijkt en past bij jouw talent. De VRU-klussenbank is toegankelijk voor alle VRU-ers (dus ook vrijwilligers en piketcollega’s.) Denk bijvoorbeeld aan een rol zoals een organisator, dagvoorzitter of fotograaf van een VRU evenement, tekenaar van de kernwaarden, facilitator kernwaardensessie, waarderende onderzoeker, klachtenbehandelaar interne klachten ongewenst gedrag, voorlichter BVL, regiehouder BRW of deelnemen projectgroepen buiten scope eigen functie.