Incident
Incident

Woningbrand in woerden opgeschaald naar grote brand

In Woerden is aan de Grotesteeg brand uitgebroken in een woning. Om die reden worden onder meer de Albert Heijn en omliggende woningen ontruimd.

Wat kun je doen?

Blijf uit de rook

  • Rook is altijd slecht voor de gezondheid: blijf uit de rook!
  • Sluit ramen en deuren en zet ventilatie uit.
  • Ga eventueel naar binnen

Brandweer geeft sein brand meester in Woerden.

Update van: donderdag 02 mei 2024 09:55

Brandweer heeft sein brand meester gegeven en gaat het pand ventileren. De schade aan de woning is aanzienlijk en is voorlopig onbewoonbaar. De bewoners worden opgevangen door de woningbouwstichting. Er zijn in het totaal 9 woningen ontruimd waarvan nog niet duidelijk is hoeveel woningen op korte termijn weer worden vrijgegeven.

Albert Heijn wordt na grote brand weer vrijgegeven.

Update van: donderdag 02 mei 2024 08:57

De grote brand in Woerden betreft een pand aan de Wagenstraat. Hier is brand ontstaan onder de trap waardoor deze geheel is weggebrand. Daarom heeft de brandweer moeite om de bovengelegen etages te bereik, dit moet namelijk via de buitenzijde vanaf een autoladder.

De Albert Heijn wordt weer vrijgegeven.

Drie mensen zijn door de ambulancedienst nagekeken omdat zij wat rook hadden ingeademd. Zij hoeven niet naar het ziekenhuis.

Doordat de brandweer veel water onttrekt van de waterleiding kan er in de omgeving van de Wagenstraat bruin water uit de kraan komen. Dit is niet gevaarlijk voor de gezondheid maar wel wordt aangeraden om de kraan te spoelen tot het water weer helder is.

Locatie: Grotesteeg Woerden

Wat kun je doen?

Blijf uit de rook

  • Rook is altijd slecht voor de gezondheid: blijf uit de rook!
  • Sluit ramen en deuren en zet ventilatie uit.
  • Ga eventueel naar binnen