Incident
Incident

Ontruiming flat na gaslekkage in Utrecht

Door schade aan een gasleiding in de kruipruimte van een flat aan de Adenauerlaan zijn meerdere woningen ontruimt. De bewoners worden opgevangen. Stedin is onderweg om de gasleiding af te sluiten.

Wat kun je doen?

Geef hulpdiensten de ruimte

In verband met de inzet van de hulpdiensten wordt gevraagd:

hun de ruimte te geven en

niet naar de plaats van het incident te gaan

Gasleiding is gedicht en situatie veilig voor terugkeer van de bewoners.

Update van: donderdag 27 november 2025 13:41

De gasleiding is door Stedin gedicht en de leidingen worden nu verder gecontroleerd. De bewoners kunnen weer terug naar hun woningen. Zij worden door de woningbouwvereniging in samenwerking met Stedin ingelicht over het verloop van het definitief openzetten van de gasleiding van hun woningen.

Voor de woningen van het portiek waar de gasleiding was beschadigd (nummers 211 t/m 225) zullen de monteurs van Stedin bij de woningen naar binnen moeten voor het definitief vaststellen van de schade. Dan wordt ook voor deze bewoners duidelijk wanneer bij deze woningen het gas kan worden aangesloten.

De kapotte gasleiding is wordt door Stedin gedicht. De brandweer gaat daarna starten met ventileren.

Update van: donderdag 27 november 2025 09:53

Bij het incident zijn er circa 60 woningen ontruimd. Door de gemeente is een opvang locatie ter beschikking gesteld waar de mensen kunnen wachten tot ze weer naar hun woningen kunnen terugkeren. Na het definitieve dichting van de leiding gaat de brandweer starten met het ventileren van de kruipruimte om daarna met metingen vast te stellen wanneer de bewoners weer terug kunnen keren naar hun woning.

Locatie: Adenauer, Utrecht

Wat kun je doen?

Geef hulpdiensten de ruimte

In verband met de inzet van de hulpdiensten wordt gevraagd:

hun de ruimte te geven en

niet naar de plaats van het incident te gaan