Incident
Incident

Meerdere oprijhellingen van parkeergarage ziekenhuis Nieuwegein ingestort

Meerdere verdiepingen van de parkeergarage van het Sint Antonius ziekenhuis in Nieuwgein zijn ingestort. Het is op dit moment onbekend of er personen bij betrokken zijn.

Onderzoek bevestigt: Geen personen betrokken bij instorting

Update van: maandag 27 mei 2024 02:17

Er is op verschillende manieren onderzocht of er mensen bij de instorting betrokken waren. Het ziekenhuis heeft zijn personeel gebeld, USAR heeft met meerdere honden gezocht, maar geen enkele hond sloeg aan op een menselijk spoor. Camerabeelden en dronebeelden toonden geen voertuigen of personen, en er zijn geen vermissingen bij de politie gemeld. Op basis van deze informatie mogen we concluderen dat er niemand aanwezig was toen de helling instortte. De hulpdiensten hebben de parkeergarage inmiddels overgedragen aan de eigenaar.

Constructie parkeergarage wordt gecontroleerd.

Update van: maandag 27 mei 2024 00:58

Op dit moment wordt de constructie van de parkeergarage nauwkeurig geïnspecteerd om te kijken of het veilig is om binnen te treden door de hulpdiensten. Het is op dit moment onbekend of er personen bij de instorting betrokken zijn.

Verschillende specialistische teams aanwezig

Update van: zondag 26 mei 2024 23:37

Er zijn verschillende specialistische teams van andere veiligheidsregio's aanwezig in Nieuwegein. Zo zijn er twee STH-teams (Specialisme Technische Hulpverlening), is er een droneteam en zijn er speurhonden aanwezig.

Oprijhellingen van de 6 verdiepingen zijn ingestort

Update van: zondag 26 mei 2024 23:02

Alle oprijhellingen van de 6 verdiepingen zijn ingestort. Op dit moment kijken de hulpdiensten of het veilig is om de parkeergarage te binnen te gaan. Het is nog onbekend of er op het moment van instorten mensen binnen waren. Er zijn nog steeds hulpdiensten aanrijdend. Geef hen de ruimte!

Locatie: Doorslag, Nieuwegein